تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

سیلوی ۳۵ هزار تنی غلات در بندر امیرآباد احداث می‌شود – نیازمندی مازندران | پایگاه خبری

مازندران-سیاوش رضوانی از انعقاد قرارداد ساخت سیلوی نگهداری غلات با ظرفیت ۳۵ هزار تن و با رویکرد حمل و نقل ریلی در این بندر خبر داد.

به گزارش نیازمندی مازندران به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، سیاوش رضوانی مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد اظهار کرد: شرکت آرد خوشه فارس با انعقاد قراردادی به ارزش ۱۴۲ میلیارد ریال، سیلوی ۳۵ هزار تنی غلات را در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد احداث می‌کند.

وی با بیان این که این قرارداد به صورت B.O.T منعقد شده است، گفت: سرمایه‌ گذار طبق این قرارداد، ساخت سیلو را در یک سال به پایان می‌رساند و مقرر شد با توجه به وجود ۲۵ کیلومتر راه آهن داخلی و دسترسی به راه آهن سراسری، طی ۱۴ سال پس از ساخت سیلو با بهره گیری از زیرساختهای حمل و نقل ریلی بندر امیرآباد از آن بهره برداری می کند.

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد افزود: در قراردادهای B.O.T که به شیوه ساخت، بهره ‌برداری و واگذاری منعقد می‌شوند، سرمایه‌ گذار پس از ساخت و بهره ‌برداری از پروژه در مدتی معین، زیرساخت ایجاد شده را در پایان زمان مقرر در اختیار مجموعه قرار می‌دهد.

رضوانی اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت سیلوهای غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ۲۴۰ هزار تن است که با تکمیل این پروژه این ظرفیت به ۲۷۵ هزار تن می‌رسد.

وی با بیان این که ساخت سیلوی نگهداری غلات با توجه به این که بندر امیرآباد پایلوت غلات شمال کشور است از اولویت‌های سرمایه‌ گذاری این منطقه به شمار می‌آید، یاداور شد: احداث صنایع تبدیلی مرتبط با چوب و کاغذ، ساخت مخازن و صنایع تبدیلی روغن خوراکی، ایجاد مخازن برای ترانزیت فرآورده‌های نفتی، ساخت تأسیسات سایر صنایع و خدمات ایجاد ارزش افزوده اعم از تولیدی، تبدیلی و مونتاژی وابسته به حمل و نقل دریایی و ایجاد سیلوی نگهداری غلات، اولویت‌های سرمایه‌ گذاری در بندر امیرآباد هستند.

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خاطرنشان کرد: با توجه به توان بالای تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد و وجود ۱۵ پست اسکله در این بندر، افزایش فضای نگهداری کالاها به بالا بردن توان منطقه برای حضور و فعالیت صنایع تبدیلی کمک می‌کند.

انتهای پیام /