تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

استاندار غیربومی مازندران در آزمون خوف و رجا

‍ به گزارش نیازمندی مازندران مازندران، در نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با ایجاد منطقه ویژه گردشگری در رامسر، منطقه ویژه اقتصادی در بندر نوشهر، منطقه ویژه گردشگری دشت نور شهرستان نور، منطقه ویژه اقتصادی فریدونکنار، منطقه ویژه اقتصادی آمل و منطقه ویژه اقتصادی محمودآباد موافقت شد. 

براساس این گزارش،نماینده محترم بابل که از این تصمیم شوکه شده بو به استاندار تذکر داد . وی در قسمتی از نوشته اش گفت :چون اهل اين استان نيستيد و صد البته مازندران را نمی‌شناسيد، پس به شما توصيه می‌كنم كه از مشاورين صادق و دلسوز و انشاالله مستغنی! بهره گيريد.

بر اساس کار کارشناسی، در زمان استاندار پیشین دکتر فلاح ایجاد منطقه ازاد تجاری -فناوری بر اساس نظر کارشناسان و ‌مشاوران و امضای ۱۰ نماینده از ۱۲ نماینده های محترم مجلس بهترین نقطه در استان برای ایجاد منطقه آزاد بخش مرکزی به محوریت بابلسر بوده است. اما در کمال تعجب نامی از این شهر زیبا با این همه امکانات در بین شش شهر استان دیده نمی شود !؟ خجالت آور است، آقایان چرا از این شهر این همه وحشت دارتد !؟

آنچه مسلم است اقدامات مشکوک و اصرار برای ایجاد منطقه آزاد در مکانی خاص این شبهه را ایجاد می کند که عده ای خاص تنها منافع خود را در نظر می گیرند .. چون آقازاده ها در مکانهای خاصی سرمایه گذاری کرده اند ؟؟؟ و اختاپوس وار همچنان از رانتها و ارتباطات ناصحیح بهره می برند …آقای استاندار الان مازندران شرایط کازرون را دارد ، شک کنید اگر درست این مسئله مهم را پیگیری نکنید بعنوان بالاترین مقام سیاسی استان باید پاسخگوی عواقب احتمالی این آتش زیر خاکستر باشید ، فریب مشاوران ضعیف و امتحان پس داده را نخورید …

پیشنهاد تعیین سه منطقه آزاد در مازندران به دولت ابلاغ شد

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار عنوان کرد: بحث منطقه آزاد به‌گونه‌ای است که مردم نوشهر و چالوس مدعی هستند باید در آن حوزه منطقه آزاد شکل بگیرد. فریدون‌کنار و بابلسر هم از دیگر مدعیان هستند. بندر امیر‌آباد هم از اصلی‌ترین مدعیان منطقه آزاد است.

ما به‌عنوان نمایندگان مجلس مازندران پیشنهاد دادیم که سه‌نقطه از مازندران به‌عنوان منطقه آزاد معین شود. برای مثال نوشهر و چالوس منطقه آزاد توریستی تجاری، بابلسر و فریدون‌کنار به‌عنوان منطقه آزاد فناوری و تجاری و در آخر بندر امیرآباد هم به‌عنوان منطقه آزاد صنعتی تجاری اعلام شوند. این پیشنهاد از طرف مجمع نمایندگان استان مازندران به سازمان مناطق آزاد ارائه‌شده است و به رئیس‌جمهور هم این پیشنهاد‌ها ابلاغ شد.

وی افزود: به عقیده من در این موضوع احتمالاً اتفاق‌نظر وجود نخواهد داشت؛ یعنی دولت این پیشنهاد را نخواهد پذیرفت. بهتر است که در سه حوزه اشاره شده دو کارشناس و فرماندار حوزه با متخصصین منطقه آزاد کشوری جلسه‌ای ترتیب دهند و نظر کارشناسی ارائه کنند؛ مبنی بر اینکه اگر قرار بر انتخاب یک حوزه از حوزه‌های عنوان‌شده بود، کدام بخش برای مازندران بهتر و به‌صرفه‌تر است.

نامه تند نماينده مردم بابل به استاندار مازندران؛ اگر نمی‌توانید توسعه متوازن و عادلانه ابجاد کنید، عرصه را واگذارید

جناب آقای اسلامی!
سلام عليكم

توجه شما را به نكات زير جلب می‌كنم:

۱. شما استاندار مازندران هستيد نه فرماندار_مركزنشين! نگاه‌تان به ساير نقاط استان را فقط از دريچه استانداری ببينيد!

۲. رويكرد مثبت اينجانب نسبت به انتخاب شما، خود ارزيابی شجاعانه نسبت به بازتاب و دستاورد اين حمايت از سوی اينجانب را مانع نمی‌شود! شما مدير اجرايی هستيد نه تئوريسين و نه مبلّغ! بجای توجيه اين و آن كه مخالف دولت هستند و البته كه هيچ وقت توجيه و راضی نخواهند شد، به مأموريت ذاتی خود بپردازيد. توصيه می‌كنم برای حفظ اميدِ خيل عظيم مردم و فعالين سياسی و اجتماعی بويژه اصلاح‌طلبان كه در انتخابات رياست ‌جمهوری، برای پيروزی رئيس‌جمهور محترم فعاليت داشتند و جلوگيری از تعميق يأس آنها، بكوشيد.

۳. چون اهل اين استان نيستيد و صد البته مازندران را نمی‌شناسيد، پس به شما توصيه می‌كنم كه از مشاورين صادق و دلسوز و انشاالله مستغنی! بهره گيريد.

۴. بعنوان نماينده مردم شريف شهرستان بابل از شما می‌پرسم كه توسعه‌گرايی مورد نظر شما در استان #مازندران و از جمله در بابل به‌عنوان بزرگ‌ترين شهرستان استان، چه مصداقی دارد؟ چند نشست راهبردی و مؤثر در رابطه با توسعه استان و از جمله #بابل تشكيل داده‌ايد؟ چرا بعنوان نمونه در #بابل، نتايج اين مهم، تاكنون مشاهده نمی‌شود؟ مشاورين شما چه كسانی هستند؟ نه ماه برای آشنايی شما در مديريت سياسی استان بس است! مصاديق #توسعه‌گرايی شما فراتر از حرف در ارتباط با شهرهای مختلف استان از جمله بابل كدامند؟ برنامه راهبردی شما برای حل يا كاهش مشكلات در بخش‌های همچون آب، فاضلاب، محيط‌زيست و پسماند، تجارت‌خارجی، واحد‌های توليدی، گردشگری، كشاورزی و دامپروری، مسايل #فرهنگی و اجتماعی و انبوهی از مسايل ديگر، كدامست؟ چرا تاكنون اثر و نتيجه‌ای از برنامه‌ريزی شما مشاهده نمی‌شود؟

آيا با حضور برخی مديران ضعيف و عافيت‌طلبی در اتخاذ تصميمات مؤثر در مسير برنامه‌های دولت محترم و تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنين سرگرم شدن به آمارهای غير واقعی و كارگروه‌های بی‌حاصل، تحول و توسعه در استان محقق می‌شود؟

۵. به‌عنوان نمونه با توجه به تصميم متخذه اخير در شورای برنامه‌ريزی و توسعه، چرا توسعه‌گرايی مورد نظر شما در مقوله ايجاد منطقه آزاد تجاری و منطقه ويژه اقتصادی، به توزيع امتيازگونه و البته بی‌مبنای اين فرصتِ توسعه، تقليل‌يافته است؟ شما و شورای برنامه‌ريزی و توسعه استان با كدام منطق، برخی شهرها را مستحق راه‌اندازی منطقه آزاد يا ويژه دانستيد وليكن بزرگ‌ترين و با سابقه‌ترين شهرستان استان مازندران در اقتصاد و تجارت را ناديده گرفته‌ايد؟ تصميم شما درست است يا اظهارات دبيرشورای‌عالی‌مناطق‌آزاد و ويژه در گفتگوی امروز با اينجانب كه صراحتا می‌گويد اين تصميم به هيچ وجه كارشناسی نبوده و مورد تائيد آن نهاد نيست!

ناظرين منصف استان، حتما تصديق می‌كنند كه اينجانب تاكنون در اين مورد، با اتخاذ موضع متوازن و معقولانه، سعی كردم از اختلاف بپرهيزم و البته همواره تاكيد كرده‌ام كه حتما مازندران بايد از اين فرصت برخوردار شود كه متاسفانه اختلافات و تعصبات محلی برخی از يكسو و عدم مديريت شايسته مسئولين اجرايی استان از سوی ديگر، تاكنون مانع از آن شده است. اكنون نيز با چنين تصميماتی، بر آتش اختلافات می‌افزائيد. در اين راستا يكبار ديگر شما را به بيانيه‌ای كه يكسال قبل صادر كردم، ارجاع می‌دهم و با صدای بلند می‌گويم كه منطقه_آزاد، منطق_آزاد می‌خواهد! وليكن گويا اينجا، فشار و چانه‌زنی بر نزاكت و منطق برتری دارد! چنانچه نمی‌توانيد اين معادله را به نفع توسعه متوازن و عادلانه در استان، تغيير دهيد، عرصه را به اهلش واگذاريد.